Gaure.lt
Pradžia / Apie mus /

Apie mus

         Sveiki apsilankę "GAURĖS" veislyno internetiniame puslapyje!

            Britų trumpaplaukių kačių veislynas "GAURĖ" Tarptautinėje felinologų federacijoje (FIFe) įregistruotas 2005m. spalio mėn. Jis priklauso Lietuvos felinologų draugijai "Bubastė", Šiaulių felinologų klubui "Saulės katės".

           Gyvūnus mėgstu jau nuo vaikystės. Todėl dabar namų be "murkiančių meškučių" nelabai įsivaizduoju. Likimas taip sudėliojo, kad veisimas prasidėjo nuo britų trumpaplaukės katės. Matyt neatsitiktinai, nes būtent tokio charakterio katės man tinka labiausiai. Prieraišios, bet neįkyrios aristokratės, tvarkingos ir meilios.

           Yra daugybė britų trumpaplaukių kačių spalvų. Pirmiausia akį patraukė sidabrinė taškuota katė. Tokio rašto kates veisti gana sunku, bet jei pavyksta ir taškučiai būna išraiškingi ir ryškūs - tokia katė tikrai traukia akį. Ne mažiau išraiškingas ir klasikinis "marmuro" piešinys. Veislyne yra ir tokių, tačiau nelengva pasiekti, kad kačiukai būtų kuo ryškesnio, išraiškingesnio, kontrastingesnio rašto, neprarandant ir gero kūno sudėjimo, tankaus "pliušinio" kailio.

           Prieš daug metų netikėtai teko susidurti su taškuota aukso spalvos kate. Taip į mano veislyną atkeliavo ir pavergė "auksas". Tai labai miela, šilta spalva. Tiksliau bus pasakyti, kad tai katė su gelsvu aukso spalvos poplaukiu. Aukso spalvos katės taip pat gali būti raštuotos (taškuotos ar marmuro piešinio) ar visai be rašto (šinšilinės). Aš pasirinkau kuo lygesnio spalvinimo, kuo mažiau rašto, bet jei netyčia gimsta raštuotas kačiukas, tuo labai džiaugiuosi :-) Veisiant aukso spalvos kates bene sunkiausia yra išgauti ir išlaikyti gražią, švarią ir sodrią aukso spalvą. Tai yra svarbiausias aukso spalvos kačių skiriamasis bruožas. Prie viso to yra svarbu neprarasti ir "pliušinio meškučio" įvaizdžio.

         Jei, apsilankius mano svetainėje, jūsų veidą papuoš šypsena - mano tikslas iš dalies jau pasiektas. Jei nuspręsite, kad savo namais norite dalintis su nauju "pūkuotu" šeimos draugu, mielai jums padėsiu įgyvendinti svajonę :-)


Su pagarba

Rita Gašpuitienė

Šiauliai